همایش نهم مکمل‌های رژیمی غذایی؛ عرصه نمایش توانمندی صنعت مکمل کشور

همزمان با شیوع بیماری کووید۱۹ میزان استفاده از مکمل‌های رژیمی غذایی در کشور رو به افزایش گذاشت. نهمین همایش مکمل‌های رژیمی غذایی در کنار نمایش توانمندی‌های صنعتگران این حوزه بر تاثیر مکمل‌ها در دوره شیوع کووید۱۹ تمرکز کرده است.

به گزارش روابط عمومی سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی دکتر سید محمد ناصری؛ دبیر سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی با اشاره به وضعیتی که شیوع بیماری کووید۱۹ در کشور ایجاد کرده است، گفت: استفاده از برخی مکمل‌های غذایی در دوران شیوع کووید ۱۹ افزایش یافت.

ایشان یادآور شد: «از آنجا که بیماری کووید۱۹ با رخوت و ضعف زیادی همراه است، در کنار داروهایی که برای درمان کووید۱۹ استفاده می‌شد، مکمل‌هایی نیز برای پیشگیری و کمک به بهبود بیماری مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این مکمل‌ها در رفع عوارض کووید۱۹ نیز کارایی داشته‌اند. بنابراین می‌توان گفت مکمل‌های رژیمی غذایی طی سال‌های اخیر در سه حوزه به کار گرفته شده و اثرات مطلوبی برای مصرف‌کننده به همراه داشته‌اند.»

دبیر سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی گفت: البته مصرف مکمل‌های رژیمی غذایی به زمان شیوع کووید۱۹ خلاصه نشده و مصرف مکمل‌ها به طور کلی در کشور افزایش داشته است.

دکتر سید محمد ناصری تصریح کرد: با توجه به نیاز بازار که تنوع محصولات در حوزه مکمل‌های رژیمی غذایی است، همایشِ پیش رو به ارائه توانمندی‌های صنعت مکمل با تمرکز بر تاثیر مکمل‌ها بر بیماری کووید۱۹ اختصاص یافت.

دکتر ناصری افزود: نهمین همایش مکمل‌های رژیمی غذایی علاوه بر ارائه توانمندی‌های این صنعت، پتانسیل‌های موجود در صنعت تولید مکمل در کشور را به نمایش خواهد گذاشت.

ایشان در خصوص ویژگی منحصر به فردِ همایش نهم گفت: تمرکز برگزارکنندگانِ این دوره روی تاثیر مکمل‌های رژیمی غذایی بر درمان و بهبود شرایط بیماران کووید۱۹ و رفع مشکلات بعد از بیماری کووید۱۹ است.

دکتر سید محمد ناصری به فعالیت‌های مستمر سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی برای انجام هر چه بهتر همایش نهم اشاره کرد و گفت: اتاق فکر این همایش با حضور متخصصان و صنعتگران در این حوزه تشکیل شد. او ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده هماهنگی برای برقراری ارتباط با سازمان غذا و دارو، وزارت ورزش و جوانان و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حال پیگیری است.

دکتر ناصری افزود: با توجه به اینکه بخشی از این همایش به مکمل‌های ورزشی اختصاص دارد و همچنین چالش زیادی در این حوزه وجود دارد که مربوط به محصولات تقلبی است، سه مجموعه مرتبط در این زمینه برای برگزاری همایش با سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی همراهی می‌کنند. دبیر سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی اضافه کرد: در همایش نهم از همراهیِ انجمن تولیدکنندگان فرآورده‌های طبیعی سنتی نیز استفاده خواهد شد.

دکتر ناصری ادامه داد: بخشی از نهمین همایش مکمل‌های رژیمی غذایی به برگزاری پانل‌های تخصصی اختصاص پیدا کرده تا متخصصان رشته داروسازی و پزشکان به کاربردهای بیشتر مکمل‌ها در بیماری کووید۱۹ توجه بیشتری داشته باشند. او اظهار امیدواری کرد: همایش پیش رو بتواند الگوی فرهنگی مناسبی برای استفاده از مکمل‌های ورزشی ارائه کند، چرا که عرضه محصولات غیرمجاز، تقلبی و قاچاق در این حوزه بسیار زیاد و آسیب‌زاست.

دکتر سید محمد ناصری ضمن اشاره به گسترش سریع بازار مکمل‌ها گفت: «اطلاعات منتشر شده در آمارنامه مکمل‌ها این رشدِ سالیانه را نشان می‌دهد. آمار سال گذشته نشانگر آن بود که به دلیل ِ مصرف مکمل‌ها در پیشگیری، کمک به درمان و بهبود شرایط بیماران کووید۱۹ بعد از ابتلا بازار مکمل‌ها دچار تغییر شده است.»

او بر این نکته تاکید کرد که «نمی‌توان گفت کدام نقطه برای تولید مکمل‌ها مطلوب است» و افزود: با این حال، اگر تنوع محصولات و تولیدکنندگان را مورد توجه قرار دهیم، نقطه مطلوب، افزایش رقابت میان تولیدکنندگان است که در حال حاضر مسیر خوبی برای رسیدن به آن شکل گرفته است.

دکتر ناصری ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک همکاری مطلوبی برای نظارت بر کیفیت مکمل‌ها با سازمان غذا و دارو و اداره کل مکمل‌ها شکل بگیرد. او از رشد کیفی در بسته‌بندی محصولات طی چند سال گذشته اظهار خرسندی کرد و افزود: با کمک سازمان غذا و دارو مسایل کیفی به شکل مناسب‌تری حل خواهند شد.

دبیر سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی در پایان گفت: «صنعت تولید مکمل در ایران مانند تمام صنایعِ دیگر نیازمند سرمایه در گردش است. قاعدتا وقتی نرخ ارز افزایش می‌یابد و صنعتگران به سرمایه در گردش بیشتری نیاز دارند تا مواد اولیه محصولات را تهیه کنند، نیازمند حمایت‌هایی همچون ارائه تسهیلات برای تامین سرمایه در گردش‌ و تهیه ماشین‌آلات به روز هستند تا محصولات با کیفیت‌تری تولید کنند.»

دکتر سید محمد ناصری در خصوص سایر حمایت‌های لازم از صنعت مکمل در کشور خاطر نشان کرد: عدم تغییر در ضوابط، دستورالعمل‌ها و کدهای تعرفه که منجر به توقف فرایندهای بازرگانی می‌شود، باید حل و فصل شوند و علاوه بر آن مجوز شرکت‌ها در سازمان غذا و دارو باید با سرعت بیشتری صادر شود.

 

برگزاری ششمین سمپوزیوم پایش سلامت مکمل‌های ورزشی

نهمین همایش و نمایشگاه مکمل‌های غذایی رژیمی ۱ تا ۳ دی‌ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

🔹 ششمین سمپوزیوم پایش سلامت مکمل‌های ورزشی همزمان با این همایش و نمایشگاه، از تاریخ ۲ و ۳ دی‌ماه سال جاری در مرکز همایش‌های هتل المپیک برگزار خواهد شد.

🔶ششمین سمپوزیوم پایش سلامت مکمل‌های ورزشی:

🔹 کارگاه دکتر پدرام قربانی؛ مدرس دانشگاه و مدرس رسمی آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام
✅ با عنوان تغذیه و مکمل با رویکرد چربی سوزی و هیپرتروفی

🔸کارگاه دکتر مصطفی موسوی؛ مدرس رسمی آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام
✅ با عنوان دوپینگ و آنتی دوپینگ

🔷 🔹️ لازم به ذکر است فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برای شرکت‌کنندگان در این سمپوزیوم ۵۰ امتیاز مربیگری در نظر گرفته شده است.

🔹جهت ثبت‌نام با دبیرخانه همایش تماس حاصل فرمایید.
☎️ ۸۸۲۰۳۸۴۵

 

 

همایش مکمل‌های رژیمی غذایی؛ عامل همگرایی تولیدکنندگان داخلی

دکتر عباس کبریایی زاده؛ رئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران و رئیس شورای سیاستگذاری همایش مکمل‌های رژیمی غذایی در آستانه برپایی نهمین «همایش مکمل‌های رژیمی غذایی» در خصوص سوابق، دستاوردها و روند برگزاری این همایش‌ها توضیحاتی ارائه کرد. نهمین همایش تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران بر کاربرد مکمل‌ها و فرآورده‌های طبیعی در بیماری‌های عفونی با رویکرد کووید۱۹ تمرکز کرده است.

 

به گزارش روابط عمومی سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی دکتر عباس کبریایی‌زاده؛ رئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی که ریاست نهمین همایش مکمل‌های رژیمی غذایی ایران را نیز عهده‌دار است، به پیشینه فعالیت‌های انجام شده برای برگزاری همایش‌ مکمل‌های رژیمی غذایی اشاره کرد و گفت: «در سال‌های گذشته به دلیل تمرکز دولت بر حمایت از صنعت داروسازی، صنعت مکمل‌های رژیمی غذایی تا حد زیادی مورد غفلت واقع شد. به همین علت در دهه هشتاد شاهد هجوم شرکت‌های خارجی در حوزه مکمل‌های رژیمی غذایی بودیم، به نحوی که بازار فرآورده‌های مکمل و طبیعی در ایران به صورت غالب وارداتی محسوب می‌شد.»

دکتر کبریایی‌زاده در خصوص بازار مکمل‌های خارجی در اواسط دهه ۸۰ شمسی در ایران گفت: در آن زمان بیش از ۸۵-۹۰ درصد فرآورده‌های مکمل غذایی رژیمی در بازار ایران توسط شرکت‌های خارجی تامین می‌شد و این شرکت‌ها عملا بازار مکمل ایران را در دست گرفته بودند.

دکتر کبریایی‌زاده زمان آغاز به کار سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی در ایران را یادآوری کرد و افزود: سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی در سال ۱۳۸۷ تاسیس شد و به تناسب آن فعالیت‌هایی برای فرهنگسازی در استفاده از مکمل‌ها، تولید محصولات متنوع، معرفی توانمندی‌های بخش تولید در کشور و همینطور اصلاح الگوی مصرف مکمل‌ها تعریف شد.

رئیس شورای سیاستگذاری همایش مکمل‌های رژیمی غذایی در ادامه افزود: طی سال‌های گذشته تلاش کرده‌ایم از طریق برگزاری همایش‌ها و اجرای فعالیت‌های فرهنگی برای آگاه‌سازی مخاطبان اقدام کنیم. دکتر کبریایی‌زاده یکی از موثرترین فعالیت‌ها در این حوزه را برگزاری مداوم همایش‌های تخصصی با همکاری مجموعه «رسایش» عنوان کرد و گفت: پس از برپایی همایش‌های پیشینِ مکمل‌های رژیمی غذایی، امروز در آستانه برگزاری نهمین همایش مکمل‌های رژیمی غذایی هستیم.

دکتر عباس کبریایی‌زاده در پاسخ به این سوال که برپایی همایش‌های مکمل‌های رژیمی غذایی طی سال‌های گذشته بر چه محوری استوار بوده‌، تصریح کرد: «برگزارکنندگان این همایش‌ها همواره بر دو محور مهم تمرکز کرده‌اند. نخست آنکه برای فرهنگسازی و اصلاح الگوی مصرف مکمل‌ها در کشور برنامه‌ریزی شود. این موضوع به خصوص درباره مصرف صحیح مکمل‌ها در گروه‌های مختلفِ هدف بسیار اهمیت دارد. مثلا گروه‌هایی همچون اطفال، زنان در حالت‌های مختلف فیزیولوژیک مانند حاملگی، یائسگی و همینطور سالمندان جزو گروه‌هایی پراهمیت در استفاده از مکمل‌های رژیمی غذایی هستند. به همین دلیل هم هر کدام از همایش‌های برگزار شده دارای یک تِم تخصصی بوده است. این بار نیز تمرکز برگزارکنندگان بر کاربرد مکمل‌ها و فرآورده‌های طبیعی در بیماری‌های عفونی با رویکرد کووید۱۹ است.»

ایشان در ادامه سخنان خود بر نقش مکمل‌های رژیمی غذایی در کنترل بیماری کووید۱۹ تاکید کرد و گفت: مسئولیتی که شرکت‌های تولیدکننده مکمل در دوران شیوع کووید۱۹ در کشور به عهده گرفتند، به خوبی قابل مشاهده است.

دکتر کبریایی‌زاده اضافه کرد: نقش شرکت‌های تولیدکننده مکمل در تامین مکمل‌های موردنیاز برای تقویت سیستم ایمنی و همینطور کاهش عوارض ناشی از ابتلا به کووید۱۹ چشمگیر بوده است. او از اینکه مکمل‌های مصرف شده توسط خریداران ایرانی، ۱۰۰ درصد تولید داخل بوده، اظهار خرسندی کرد و افزود: «ما در یک دوره کمتر از ۱۳ ساله شاهد این رخداد بوده‌ایم که تولید مکمل‌های رژیمی غذایی در داخل کشور نسبت به واردات این نوع محصولات، تقریبا به ۱۰۰ درصد نزدیک شده است.

یعنی درحالیکه ۱۳ سال قبل بیش از ۸۵ درصد بازار کشور در این حوزه  در اختیار محصولِ وارداتی بوده، امروز نیاز کشورمان را تولیدکنندگان داخلی روانه تامین می‌کنند.»

دکتر عباس کبریایی‌زاده ضمن ابراز رضایت از توانمندی تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی گفت:  ما در یک دوره ۱۳ ساله شاهد این بوده‌ایم که صنعت داروسازی به درجه‌ای از توانمندی نایل شده تا نیاز مکمل‌های رژیمی غذایی را به طور کامل در کشور تامین کند و از سویی یک نوع همگرایی با تولید داروهای طبیعی در کشور شکل دهد. دکتر کبریایی‌زاده یادآور شد که ترکیب بین مکمل‌ها و داروهای طبیعی در دوره کووید۱۹ بسیار مطلوب و کمک‌کننده ارزیابی شده است.

رئیس شورای سیاستگذاری همایش‌ مکمل‌های رژیمی غذایی درباره هدف دومی که این همایش‌ها دنبال می‌کنند، توضیحاتی ارائه کرد و گفت: «یکی دیگر از اهداف برپایی همایش‌ها این بود که شرکت‌های تولیدکننده مکمل‌ها توانمندی‌های خود را در یک فضای نمایشگاهی عرضه کنند و از توانمندی‌های سایر شرکت‌ها و رقبای داخلی نیز مطلع شوند. بر همین اساس نمایشگاه‌های پیشین، فضای ارزشمند و جالب توجهی در اختیار تولیدکنندگان در این صنعت قرار داده و از سویی حضور شرکت‌های تولیدکننده در غرفه‌ها مشوق سرمایه‌گذاری بیشتر بوده است. علاوه بر آنکه در ایجاد همگرایی بیشتر میان شرکت‌ها بسیار موثر بوده است.»

دکتر کبریایی‌زاده افزود: در کنار همه این فعالیت‌ها از دوره سوم برگزاریِ همایش مکمل‌های رژیمی غذایی به بعد، تمرکز ویژه‌ای روی حمایت از مکمل‌های ورزشی انجام شد. اکنون با تمام تلاش‌های صورت گرفته، این صنعت نیز شکل گرفته و بیش از ۱۳ شرکت تولیدکننده مکمل‌های ورزشی در ایران مشغول فعالیت تولیدی هستند.

او در ادامه اظهار امیدواری کرد دستاورد پررنگِ مکمل‌های رژیمی غذایی در آینده نزدیک برای مکمل‌های ورزشی نیز تکرار شود.

رئیس شورای سیاستگذاری همایش مکمل‌های رژیمی غذایی با اشاره به اهمیت مکمل‌های ورزشی گفت: امیدواریم در تامین مکمل‌های ورزشی نیز مانند تولید داخلی مکمل‌های رژیمی غذایی موفق عمل کنیم، چرا که سلامت و کیفیت مکمل‌های ورزشی برای ما جایگاه ویژه‌ای دارد. از این رو که مصرف‌کنندگان مکمل‌های ورزشی در رده سنی نوجوانان و جوانان دسته‌بندی می‌شوند. به این جهت بسیار مهم است که تولیدکنندگان داخلی، مکمل‌های سالم و باکیفیت در اختیار این محدوده سنی قرار دهند.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی در خصوص ویژگی‌ مشترک هشت همایش‌ گذشته مکمل‌های رژیمی غذایی گفت: «در تمام همایش‌هایی که تا کنون برپا شده مراکز تحقیقاتی در دانشکده‌های داروسازی، پزشکی و تغذیه ارتباط تنگاتنگی با برگزارکنندگان همایش داشته‌اند و مدیریت علمی همایش هر سال با یک دانشگاه علوم پزشکی کشور بوده است. مدیریت علمی دوره نهم همایش مکمل‌های رژیمی غذایی با دانشگاه علوم پزشکی ایران است.»

دکتر کبریایی‌زاده از توان رو به رشدِ صنعت مکمل در ایران ابراز خشنودی کرد و گفت: «ظرفیت تولید فرآورده‌های مکمل در ایران فراتر از نیاز داخل است. به همین دلیل از سال گذشته کمیته صادرات سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی را فعال کرده‌ایم.» دکتر عباس کبریایی‌زاده افزود: تا کنون تعدادی از شرکت‌های تولیدکننده برای صادرات و ثبتِ مکمل‌های داخلی در کشورهای منطقه اقدام کرده‌اند و از سال گذشته صادرات این شرکت‌ها به خصوص به کشورهای آسیای میانه آغاز شده است. او در بخشی از سخنان خود به مانع‌تراشی و  بوروکراسی اداری و دولتی برای صادرات مکمل‌ها اشاره کرد و گفت: امیدواریم این موانع کاهش پیدا کنند تا تولیدکنندگان بتوانند جهش صادراتی مطلوبی در حوزه مکمل‌ها رقم بزنند.

دکتر کبریایی‌زاده در پاسخ به این سوال که برای دستیابی به این جهش صادراتی نیازمند چه حمایت‌هایی هستیم گفت: متاسفانه حوزه صادرات در ایران توسط بوروکراسی دولتی به گروگان گرفته شده. در میان این نهادها نام بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و همینطور وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دیده می‌شود. او اضافه کرد: حاکم بودن بوروکراسی بر صادرات در حوزه‌های مختلف تاثیر خواهد گذاشت و ما امیدواریم دولت به سمت آسان‌سازی و تسهیل فرآیندهای صادرات حرکت کند.دکتر کبریایی‌زاده در خصوص تعدد شرکت‌های تولیدکننده مکمل و همچنین تنوع محصولات گفت: تعداد شرکت‌های تولیدکننده مکمل‌ها در ایران به حدود ۱۰۰ شرکت تولیدکننده رسیده است. این درحالیست که ۱۳سال پیش -وقتی سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی شروع به کار کرد- تقریبا ۲۵ شرکت مرتبط در این حوزه فعالیت می‌کردند، اما این ۲۵ شرکت عمدتا شرکت‌های داروسازی بودند که بخش کوچکی از فعالیت‌های آنها به تولید مکمل‌های رژیمی غذایی اختصاص پیدا کرده بود. او در پایان افزود: امروز ما شرکت‌هایی داریم که بخش‌ تولیدی وسیعی برای تولید مکمل‌ها ایجاد کرده‌اند و ظرفیت‌سازی خوبی توسط آنها انجام شده است. دکتر عباس کبریایی‌زاده تاکید کرد: تنوع خطوط تولید قطعا بازار تولید مکمل‌های ایران را به سمت تنوع‌بخشی در اشکال دارویی و همینطور فرمول‌های آنها برده و خواهد بُرد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری همایش‌ مکمل‌های رژیمی غذایی گفت: من اطمینان دارم که صنعت مکمل ایران به سمت تخصصی‌تر شدن پیش خواهد رفت و به تناسب گروه‌های سنی، جنسی و نیازهای درمانی حرکت کرده و بیش از پیش با نیازهای آینده جامعه  تطابق خواهد یافت.

 

 

فایل‌های سخنرانی

دوره هشتم

سخنران

عنوان سخنرانی

دانلود

دکتر الیاس کوثری

Weight Loss & Supplements

دکتر سارا سید صالحی

اداره کل امور فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل

دکتر معصومه کنعانی

طراحی و احراز کیفیت اتاق تمیز

دکتر علیرضا یکتادوست

تحقیقات بازار با نگاه به توسعه محصولات جدید

دکتر هانیه دهقان

بررسی پروژه تولید قراردادی مکمل‌ها

برگزاری پنجمین سمپوزیوم پایش سلامت مکمل‌های ورزشی

 

همزمان با هشتمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی ایران، پنجمین سمپوزیوم پایش سلامت مکمل‌های ورزشی با هدف آگاه‌سازی جامعه ورزشی نسبت به مکمل‌های ورزشی برگزار شد تا از عوارض استفاده از مکمل‌های تقلبی در میان ورزشکاران جلوگیری کند.

پنجمین دوره این سمپوزیوم نیز مورد استقبال مربیان، ورزشکاران و فعالان این حوزه قرار گرفت، به‌گونه‌ای که ساعت برگزاری آن به دلیل تقاضای ورزشکاران افزایش یافت.
این سمپوزیوم هر ساله و همزمان با همایش‌های مکمل‌های غذایی و رژیمی برگزار می‌‌شود و تاثیر آن را در ارتقا آگاهی جامعه ورزشی شاهد هستیم بگونه‌ای‌که میزان مصرف ورزشکاران به محصولاتی که استاندارد نیستند در این سال‌ها به شدت کاهش یافته است.

این برنامه با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شد.

هشتمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی توسط موسسه رسایش با شعار 《#ایمن_برگزار_می‌کنیم》 از تاریخ ۱۷ تا ۱۹ تیرماه در هتل المپیک در حال برگزاری است

قدردانی از داروسازان در هشتمین همایش مکمل‌‌های غذایی و رژیمی

 

در هشتمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی ایران، از داروسازان و فعالان حوزه سلامت در بحران کورنا قدردانی و تقدیر شد.

کمپین ایمن برگزار میکنیم توسط موسسه رسایش به درستی و کامل برگزار شد و این برنامه با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا اجرا شد.

فعالان حوزه سلامت و داروخانه‌های فعال در مقابله با بحران کرونا توسط سازمان غذا و دارو، انجمن علمی داروسازان و انجمن داروسازان ایران به منظور قدردانی شناسایی و معرفی شدند.

مصاحبه با این فعالان به صورت تصویری در شبکه‌های مجازی موسسه رسایش منتشر می‌شود و همچنین مصاحبه کامل این افراد در شماره ۵۰ ماهنامه غذا و دارو ویژه‌نامه روز داروساز بازنشر می‌شود.

گفتنی است، این همایش از ۱۷ تا ۱۹ تیر ماه در هتل المپیک با شعار《#ایمن_برگزار_میکنیم》، در حال برگزاری است.

رضایتمندی غرفه‌داران از برگزاری هشتمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی

 

غرفه‌داران و حاضران از کمپین ایمن برگزار میکنیم که توسط موسسه رسایش در هشتمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی ایران اجرا شد، اعلام رضایمندی کردند.

گفتنی است، تمام پروتکل‌های بهداشتی نظیر استفاده از مواد ضدعفونی، ماسک، شیلد و .‌.. در این همایش به صورت کامل رعایت شد، به این ترتیب، احتمال انتقال کرونا ویروس به شدت کاهش یافت.

گفتنی است، این همایش از ۱۷ تا ۱۹ تیر ماه در هتل المپیک با شعار 《#ایمن_برگزار_میکنیم》، در حال برگزاری است

بازدید متخصصان از هشتمین نمایشگاه مکمل‌های غذایی و رژیمی

 

 

هشتمین همایش علمی و نمایشگاه تخصصی مکمل‌های غذایی و رژیمی در هتل المپیک با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و درمانی ستاد ملی مقابله با کرونا در حال برگزاری است.

دومین روز از این همایش با استقبال بی‌سابقه متخصصان، تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان، داروسازان، توزیع‌کنندگان و ورزشکاران همراه بوده است.

این همایش که از لحاظ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت پروتکل‌های درمانی به عنوان الگویی برای سایر همایش‌ها شناخته می‌شود از ۱۷ تا ۱۹ با شعار《#ایمن_برگزار_میکنیم》، میزبان متخصصان این حوزه خواهد بود

برگزاری همزمان همایش‌های طلای سبز و مکمل‌های رژیمی و غذایی

 

به گزارش ستاد خبری هشتمین همایش مکمل‌های رژیمی و غذایی ایران با نهمین همایش طلای سبز امسال به صورت همزمان از هفدهم تا نوزدهم تیر ماه در محل هتل المپیک برگزار می‌شود.

دکتر عباس کبریایی‌زاده، رییس هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران و رئیس شورای سیاست‌گذاری هشتمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی در مورد برگزاری همزمان همایش طلای سبز گفت: از آن‌جا که اداره کل دو حوزه‌ مکمل‌ها و فرآورده‌ها طبیعی در سازمان غذا و دارو یکسان است، همچنین به دلیل شرایط خاص فعلی و همه‌گیری کرونا برای نخستین بار این دو همایش به‌طور همزمان برگزار می‌شود.
وی در ادامه افزود: همیاری دو انجمن سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی و غذایی ایران و انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان دارویی، می‌تواند به توسعه این صنعت و همچنین توسعه صادرات کمک کند.

هشتمین همایش مکمل‌های رژیمی و غذایی و نهمین همایش‌های طلای سبز با شعار «#ایمن_برگزار_می‌کنیم» در حال برگزاری است

کاهش ۵ درصدی میزان ارزبری با تولید داخل

 

 

دکتر محمدرضا شانه‌ساز؛ معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو:

کاهش ۵ درصدی میزان ارزبری با تولید داخل

دکتر شانه‌ساز در نشست برگزار شده در هشتمین همایش مکمل‌های رژیمی و غذایی گفت:
حمایت از تولید داخل در کشور به اقتصاد مقاومتی کمک می کند و ارزبری را ۵ درصد کاهش می دهد، همچنین باید در نظر داشت که با خودکفایی می توانیم به صادرات نیز بپردازیم و میزان درآمد در این حوزه را بهبود ببخشیم‌.

#ایمن_برگزار_میکنیم