محورها و کارگاه‌های سمپوزیوم پایش سلامت مکمل‌های ورزشی اعلام شد

فهرست ممنوعه، تازه‌های طراحی برنامه غذایی ورزشکاران، غذاهای عملگرا ،مکمل‌های ارگوژن و ترکیب بدن و کنترل وزن
به گزارش دبیرخانه دایمی همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی، سمپوزیوم پایش سلامت مکمل‌های ورزشی با همکاری فدراسیون پزشکی ورزشی ایران همزمان با ” ششمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی” برگزار خواهد شد.
عباس کبریایی‌زاده (رییس سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران) به عنوان رییس شورای سیاست‌گذاری این همایش و هدایت حسینی (رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه‌‌ای و صنایع غذایی کشور) به عنوان دبیر علمی این همایش معرفی شده اند.
همچنین مهناز خانوی (مدیرکل اداره فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو)، منان حاجی محمودی (معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران)، غلامرضا نوروزی (رییس فدراسیون پزشکی ورزشی ایران)، مازیار ناظمی (رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌ رسانی وزارت ورزش و جوانان)، جعفر میرفخرایی (دبیر اتحادیه واردکنندگان مکمل‌های غذایی، رژیمی، ویتامینی)، دکتر سید علی کشاورز (مدیر گروه تغذیه بالینی دانشکده تغذیه و رژیم‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران)، بهرام دارایی (رئیس مرکز آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو و تجهیزات پزشکی)، محمد حضوری (عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم)، دکتر فرهاد مرادی( رئیس کمیته آموزش و پژوهش فدراسیون پزشکی ورزشی) و دکتر محمد ناصری (دبیر سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران) از اعضای شورای سیاست‌گذاری ششمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی هستند.
فهرست ممنوعه و تغییرات آن در سال ۲۰۱۸، تازه‌های طراحی برنامه غذایی ورزشکاران، غذاهای عملگرا و نقش آنها در ورزش، مکمل‌های ارگوژن در ورزش، ترکیب بدن و کنترل وزن؛ اهداف و روش‌ها به عنوان محورهای سمپوزیوم پایش سلامت مکمل‌های ورزشی اعلام شده اند.
همچنین در این دوره چهار کارگاه تخصصی تحت عناوین “نقش تغذیه و مکمل‌ها در بدنسازی”،” نقش تغذیه و مکمل در ورزش‌های آبی”، “نقش تغذیه و مکمل در ورزش‌های رزمی” و “نقش تغذیه و مکمل در فوتبال” ویژه مشارکت کنندگان برگزار می‌شود؛ ضمن اینکه مانند سال‌های گذشته، حداکثر امتیاز بازآموزی برای مشارکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است.
گفتنی است؛ همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی در ۵ دوره گذشته با تاکید بر موضوعاتی نظیر تجویز و مصرف منطقی مکمل‌های ورزشی، سلامت مکمل‌های ورزشی، جایگاه مکمل‌های غذایی و رژیمی در سلامت زنان، مادران و کودکان و تولید، واردات مکمل‌ها در راستای ارتقای کیفیت سلامت جامعه و کاربرد مکمل‌های غذایی و رژیمی در بیماری‌های ناشی از سندروم متابولیک برگزار شده است.
علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام در ششمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌های ۶-۸۸۲۰۳۸۴۵ تماس گرفته یا به نشانی http://www.supplementgold.ir مراجعه کنند.
ششمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی با محور ” کنترل کیفی و پایش سلامت مکمل‌های غذایی و رژیمی ۲۹ تا ۳۱ خرداد امسال در مرکز همایش‌های بین‌المللی هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.