دستورالعمل‌های حوزه مکمل‌ها کمک کننده نیستند

«دستورالعمل‌های مصوب در حوزه مکمل های غذایی و رژیمی نه تنها کمک کننده نیست، بلکه در برخی موارد باعث آسیب به این صنعت می شود».

دکتر محمد ناصری دبیر سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران با عنوان این مطلب به ستاد خبری ششمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی گفت: یکی از مهمترین موضوعات همکاری سازمان غذا و دارو و ارتباط و مشورت با سندیکاها قبل از تنظیم و صدور دستوالعمل‌ها است و بارها پیش آمده است که بدون اینکه اطلاعات لازم و درست در این زمینه تصمیماتی گرفته شده و لوایحی در نظر گرفته شده که نه تنها کمک کننده نبوده اند بلکه آسیب‌هایی هم به این حوزه وارد کرده است.

وی افزود: از شخص وزیر درخواست داریم سازمان غذا و دارو را از چنین عملکردی منع نماید. همچنین این انتظار را داریم که در زمینه آمار و ارقام حوزه مکمل کاملا شفاف‌سازی صورت گیرد و اطلاعات درست و به‌روزی به ما داده شود تا بتوانیم بر اساس آنها برای کسب و کار برنامه‌ریزی کنیم.

گفتنی است  در ششمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی ایران با توجه به این موضوع,  پانل تخصصی «گزارش وضعیت مکمل‌ها در ایران»  به ریاست دکتر مهناز خانوی مدیر کل اداره امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، با حضور معاونان سازمان غذا و دارو برگزار می‌شود .

ششمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی ۲۹ الی ۳۱ خرداد ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی هتل المپیک برگزار خواهد شد.