دبیر علمی ششمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی در نشست خبری
توجه ویژه به دوپینگ و سومصرف مکمل‌ها در ششمین همایش مکمل

دکتر هدایت حسینی دبیر علمی ششمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی هم که در این نشست حضور داشت با بیان این مطلب که این دوره از همایش با هدف ایجاد بستری مناسب برای ارایه آخرین دستاوردهای علمی دراین حوزه برگزار می‌شود؛ گفت: با توجه به ضرورت سلامت مکمل‌ها و با توجه به افزایش سرانه مصرف آنها که تحت تاثیر عواملی چون تغییر سبک زندگی، ‌ تغییر عادات زندگی، ‌ پیشگیری از بیماری‌هایی غیرواگیر که ۷۵ درصد بار بیماری‌ها را به خود اختصاص می‌دهد؛ این همایش را برگزار می کنیم.

1

دکتر هدایت حسینی موضوع ششمین دوره از همایش را کنترل کیفی و پایش کارایی و سلامت مکمل‌های غذایی دانست و ادامه داد: محورهای این همایش شامل نظارت بر مقررات کنترل کیفی مکمل‌ها، ‌ راههای بهبود کیفیت، راه های جدید و کم هزینه کنترل کیفیت مکمل‌ها، تداخلات دارویی و غذایی، اصول و مبانی منطقی مصرف مکمل‌ها، در مکمل‌ها و پایش سلامت مکمل‌ها در چرخه توزیع، ‌ تولید و مصرف است.

دبیر علمی ششمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی  همچنین به برگزاری سمپوزیم پایش سلامت مکمل‌ها اشاره کرد و مهم ترین مباحث این سمپوزیوم را موضوعاتی پیرامون دوپینگ و سوء مصرف مکمل‌ها  اعلام کرد.

2

دکتر هدایت حسینی همچنین  یکی از مهمترین معضلات این حوزه را بحث قاچاق مکمل های ورزشی برشمرد و اظهار امیدواری کرد طی این همایش راه‌حلی با کمک مسئولین وزارت بهداشت، پزشکان، داروسازها و مسئول و مدیران فنی داروخانه ها در این زمینه گام های اساسی برداریم ضمن اینکه بتوانیم آگاهی لازم را با زبان مناسب به مردم و خصوصا جوانان انتقال دهیم.

گفتنی است، ششمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی ۲۹ تا ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ در مرکز همایش بین المللی هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.