معاون آموزشی و پژوهشی بیمارستان محب یاس: نحوه مصرف مکمل‌ها توسط مادران اهمیت حیاتی دارد

در حال حاضر نزدیک به ۹۵ درصد از افراد جامعه با مشکل کمبود ویتامین D مواجه هستند، اما مطالعات نشان داده است برخی از زنان که در زمان بارداری این ویتامین را با دقت و انجام آزمایش‌های لازم مصرف نکرده‌اند، فرزندشان را در معرض ابتلا به سنگ کلیه قرار داده‌اند. کلسیم، مکمل دیگری است که باید مصرف آن در دوران بارداری به دقت صورت بگیرد و برای رشد جنین اهمیت زیادی دارد.

دکتر نیرومنش

به گزارش ستاد خبری همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی، دکتر شیرین نیرو منش عضو شورای سیاست‌گذاری چهارمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی و معاون آموزشی و پژوهشی و رییس بخش پروناتولوژی بیمارستان محب یاس ضمن بیان این مطلب گفت: یکی از آثار نامناسبی که مصرف غیرمنطقی مکمل‌های ورزشی، بدون نسخه و نظارت پزشک بر زنان گذاشته،‌ افزایش تعداد نازایی‌ها در کشور است. فقر آهن پیش از بارداری و پس از بلوغ در دختران باید مورد توجه قرار بگیرد. البته حتی مصرف آهن و اسیدفولیک نیز باید با دقت انجام شود.

این متخصص زنان یادآور شد: یکی دیگر از مشکلات جدی در خصوص عرضه مکمل‌ها این است که شرکت‌های زیادی وارد این عرصه شده‌اند. این در حالی است که می‌بینیم برخی از بانوان اصرار دارند که از مکمل خارجی استفاده کنند. در حالی که حدود ۸۰ درصد از این مکمل‌ها تقلبی هستند و ماده موثره ندارند.

چهارمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی ۸، ۹ و ۱۰خرداد ۹۵ در هتل المپیک تهران برگزار خواهد ‌شد.