اخبار

برندهای خوب مکمل و تولیدکنندگان مطرح را نمی شناسیم!

عضو کمیسیون آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در آستانه سومین سمپوزیوم مکمل های ورزشی و تجهیزات وابسته عنوان کرد:
“یکی از مباحث مهم در سومین سمپوزیوم مکمل های ورزشی و تجهیزات وابسته،موضوع برندهای مکمل های ورزشی و تولیدکنندگان مطرح، داخلی است که متاسفانه بسیاری از آن‌ها به‌خوبی معرفی و شناخته نشده‌اند و به همین دلیل بسیاری از مردم دنبال مکمل‌ها و برندهایی می‌روند که اطمینان و اطلاعات کافی از آن‌ها ندارند و یا محصولاتی را استفاده می‌کنند که میزان اثرگذاری آن ها اثبات نشده است.”
به گزارش دبیرخانه سومین سمپوزیوم مکمل های ورزشی و تجهیزات وابسته، دکتر الیاس کوثری، عضو کمیسیون آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران، در گفت و گویی ضمن بیان این مطلب به اهمیت برگزاری این دوره، ارتباط فضای دانشگاهی با سمپوزیوم و نقشی که در آگاه سازی فضای جامعه دارد؛ پرداخت.
دکتر کوثری با بیان اینکه مشکل مهم وزرشکاران و مردمی که فعالیت بدنی را به‌صورت حرفه‌ای ادامه می‌دهند؛ دسترسی نداشتن ساده، راحت و مستقیم به کارشناسان ورزشی و سلامتی است؛ گفت: عدم ارتباط مستقیم بین این افراد و قهرمانان رشته‌های ورزشی و نبودن امکان کسب تجربه، راهنمایی و اطلاعات؛ نبود فضا و محیط‌هایی است که افراد بتوانند به راحتی کنار هم قرار بگیرند و از تجربه‌های یکدیگر استفاده کنند تا ورزش را علمی‌تر و با آسیب کمتر پیش ببرند از دیگر مشکلات است و با توجه به تمام این موارد برگزاری سمپوزیوم‌ها، نمایشگاه‌ها و همایش‌هایی از این دست بسیار کمک‌کننده خواهد بود.
عضو کمیسیون آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران درباره نوع ارتباط دانشگاه با برگزاری این سمپوزیوم هم توضیح داد: در چنین سمپوزیوم و نمایشگاهی نه تنها فقط یک متخصص، بلکه متخصصان مختلف در گرایش‌های متفاوت و با تحقیقات مختلف در چنین جمعی حاضر می‌شوند؛ به سوالات مربیان و ورزشکاران پاسخ می‌دهند و از طرف دیگر قهرمانان ورزشی هم حضور دارند و این موضوع باعث می‌شود فاصله زیادی که بین علم و تجربه وجود دارد، کمتر شود.
وی ادامه داد: نتیجه این سمپوزیوم این است که فردی که از نظر علمی اطلاعات دارد؛ می داند مطالعات و تحقیقاتش را به کدام سمت؛ سوق بدهد و این موضوع برای خود کارشناسان هم موثر است, چراکه اگر دانش و اطلاعات ما فقط در لابراتوار و آزمایشگاه تولید شود و باقی بماند و کاربردی نشود، ثمره زیادی برای جامعه و خودمان دربر نخواهد داشت. از طرف دیگر فرد قهرمان یا کسی که ورزش را به صورت تجربی و حرفه‌ای ادامه می‌دهد، با علم روز و اطلاعات جدید آشنا می‌شود و با آسیب کمتری به هدفش می¬رسد.
دکتر الیاس کوثری، در پاسخ به این سوال که سمپوزیوم در این دوره ها که برگزار شده؛ تا چه حد توانسته با مخاطب مورد هدف خود ارتباط برقرار کند؛ گفت: یکی از مباحث مهم این ورزش، موضوع برندهای ورزشی و تولیدکنندگان داخلی مطرح است که متاسفانه بسیاری از آن‌ها به‌خوبی معرفی و شناخته نشده‌اند. به همین دلیل بسیاری از مردم دنبال مکمل‌ها و برندهایی می‌روند که اطمینان و اطلاعات کافی از آن‌ها ندارند یا محصولاتی را استفاده می‌کنند که میزان اثرگذاری آن ها اثبات نشده است. به همین دلیل من همین موضوع را برای سخنرانی انتخاب کرده ام.
وی ادامه داد: آنچه مهم است دانستن این موضوع است که ؛ ما نه از نظر تنوع محصولات آن‌قدر توانایی و امکانات داریم و نه از نظر مالی و اقتصادی، شرایطمان آن قدر خوب است که بتوانیم هزینه زیادی صرف کنیم و بنابراین از نظر علمی، سلامتی و اقتصادی برای ما مقرون به صرفه نیست که بسیاری از مکمل‌ها را تهیه و استفاده کنیم و تازه بعد از آسیب هایی که متوجه مان می شود؛ درباره آنها تحقیق کنیم.
گفتنی است سومین سمپوزیوم مکمل های ورزشی و تجهیزات وابسته، ششم و هفتم دی ماه در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار خواهد شد.

واردات مکمل‌های ورزشی با کیفیت موجب ارتقای محصولات تولیدی داخل می‌شود

ادامه‌ی خواندن

ورزشی ها فرصت زیادی باقی نمانده!

ادامه‌ی خواندن

شرکای مرگ؛کسانی که مکمل نادرست یا تقلبی توصیه می‌کنند

ادامه‌ی خواندن

کدام مکمل‌ها اثر گذارتر هستند؟

ادامه‌ی خواندن

بازار مکمل، بازاری مناسب برای سرمایه‌گذاری

ادامه‌ی خواندن

بلای خانمان سوز در پشت پرده مصرف مکمل‌های تقلبی

ادامه‌ی خواندن

ضعف نظارت؛ علت عرضه مکمل های غیرمجاز در باشگاه‌ها

ادامه‌ی خواندن

نظارت کیفی مکمل‌های وارداتی حداقل یکبار در سال انجام شود

ادامه‌ی خواندن

افزایش قیمت مکمل‌های خارجی و تقلبی به دلیل بازگشت تحریم ها

ادامه‌ی خواندن